Jazzowa kontemplacja

Data publikacji: 07.11.2023 r.

Grupa Chojnacki / Miguła Contemplations wystąpiła na scenie DK Śnieżka w dorocznym koncercie poświęconym pamięci ludzi kultury.

Chojnacki / Miguła Contemplations to projekt muzyczny Jana Chojnackiego (trąbka) i Filipa Miguły (fortepian). Wraz z nimi występują Bartłomiej Chojnacki (kontrabas) i Adam Wajdzik (perkusja).

Przed koncertem Dawid Pikor, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, przypomniał sylwetki osób, które odeszły od nas w ostatnim czasie, a w sposób szczególny zapisały się na kartach historii dębickiej kultury.

Halina Burakowska – działaczka i animatorka kultury, przez ponad 30 lat związana z Domem Kultury Kosmos, określana była jako dusza zespołów, opiekunka, suflerka, inspicjentka, reżyserka, krawcowa, charakteryzatorka i organizatorka imprez. Laureatka Uskrzydlonego – nagrody Tarnowskiej Fundacji Kultury. Zmarła w listopadzie 2022 roku.

Klara Gmyr-Myzia – znana powszechnie jako Danusia Gmyr. Przez blisko pięć dekad śpiewała w zespole ludowym Morsy założonym przez Sylwię Murdza-Chrobak. Razem z zespołem angażowała się w działania charytatywne i społeczne między innymi na Litwie i Ukrainie. Zmarła w lutym 2023 roku.

fot. Łukasz Pas

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.